Chłopcy, mężczyźni…

No, chłopcy, z racji tego, że już dziś 30 września, wyczekiwany przez Was Dzień Chłopaka, warto poruszyć tę tematykę.

Kim Wy w ogóle jesteście? Teoria mówi, że mężczyzna to dojrzały osobnik z rodzaju Homo…. Ciekawostką jest, że wyraz ‘facet’ wziął się od łacińskiego słowa facetus, co znaczy dowcipny. Każdy z Was chce taki być, próbujecie na wszelkie możliwe sposoby rozbawić płeć przeciwną, jak i swoich rówieśników. Błaznujecie, robicie głupie żarty lub opowiadacie kawały. Czy zawsze Wam się to udaje? Różnie to bywa, ale liczą się dobre chęci i zamiary. Gdy macie już zadatki na tego dowcipnego ‘faceta’, naprawdę przyjemnie jest spędzić trochę czasu w Waszym towarzystwie, chociażby po to, by poprawić sobie nastrój. Dzięki! Tę Waszą cechę definitywnie należy umieścić w tabeli z pozytywami. Życie bez Was byłoby nudne i pozbawione wyrazu.

A wracając do tego dojrzałego osobnika, można by w tym miejscu zadać kolejne pytanie, czy Wy w ogóle kiedyś dojrzewacie? No cóż, tak na chłopski rozum, do lat czterdziestu nawet nie ma takiej opcji, a po czterdziestce też różnie bywa. Chcecie znów odmłodnieć, kupujecie czerwone buty, żółte koszulki i szalejecie na motocyklach. Dlatego też Pan Bóg stworzył takie istoty, które przez całe życie kierują Wami i się opiekują. Piorą, gotują, sprzątają, a Wy za to nazywacie je żonami. Tutaj macie dużego minusa.

Kolejną Waszą negatywną cechą jest to, że w wieku młodzieńczym mieszacie dziewczynom w głowach! Przez Was zaczynają dobierać takie kreacje, że w zwykły poniedziałek wyglądają jak stróż w Boże Ciało. Eksperymentują również z makijażem i to wszystko po to, aby Wam się przypodobać. Gdzie w tym wszystkim mają mieć czas na naukę czy rozwój osobisty? Więc to wszystko przez Was. Chociaż tak naprawdę po co to całe strojenie się, jak Wy i tak preferujecie siedzenie całymi dniami przed komputerem i granie w gry, ewentualnie wychodzicie gdzieś z kolegami, by, no cóż, pograć albo pogadać o samochodach.

Jednakże nie bądźmy aż tacy surowi, przydajecie się czasem. Szczególnie wtedy, gdy trzeba coś sięgnąć z najwyższej półki w sklepie, albo gdy potrzeba przenieść jakąś ciężką rzecz.

Choć trochę Was tu obgadujemy, Drodzy Chłopcy, trzeba ostatecznie stwierdzić, że macie w sobie to „coś”. Przez to jesteście zazwyczaj głównym tematem dziewczęcych pogaduszek. Pamiętajcie o płci przeciwnej 8 marca (i nie tylko), a w najbliższych dniach ona będzie się starała pamiętać o Was.                                                                 

F. G.

Wszystkiego najlepszego!