Arboretum w Rogowie

To już drugi miesiąc naszej ciężkiej nauki w szkole. Mimo że teoretycznie powinniśmy się już przyzwyczaić do naszych szkolnych obowiązków, w głowie nam wciąż wspomnienia z minionych wakacji. Niecierpliwie już odliczamy czas do najbliższego odpoczynku. Ale pamiętajmy, że nie tylko dłuższe wypoczynki dają nam możliwości do wyruszenia i poznawania świata.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam miejsce idealne na jesienny spacer, znajdujące się całkiem niedaleko, a mianowicie przepiękny park w Rogowie.

Według nas Arboretum SGGW w Rogowie, położone 40 km od Łodzi jest idealnym miejscem do aktywnego odpoczynku od pracy, nauki a także miejskiego zgiełku. Tutaj, otoczeni wspaniałą przyrodą, możemy zrelaksować się po ciężkim tygodniu.

Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Jest jednostką organizacyjną Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, w skład którego wchodzi także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Nadleśnictwo Rogów oraz gospodarstwa szkółkarskiego. Położony jest w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z  obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium – ulubione miejsce wielu zwiedzających.

Jest to świetne miejsce dla dusz artystycznych oraz pasjonatów przyrody. Można wykonać tam wiele niesamowitych zdjęć i poznać różne gatunki roślin. Właściciele tego miejsca zadbali również i  o naszych najmłodszych, gdyż na terenie całego parku można znaleźć wysokie huśtawki przytwierdzone do drzew oraz wiele innych atrakcji.

Podczas swojej wizyty można również zakupić różnego rodzaju roślinki, od doniczkowych po piękne sadzonki drzew.

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego magicznego zakątka, szczególnie jesienią, gdy drzewa ubierają się w najrozmaitsze i najpiękniejsze barwy. Pamiętajmy, że podczas wyprawy przyrodniczej można odkryć wiele tajemnic natury i zachwycić się jej pięknem. Aktywny wypoczynek na łonie przyrody nie tylko sprzyja kondycji, ale również dobrze wpływa na samopoczucie psychiczne i poprawia nastrój, a tym samym daje nam siły do przezwyciężania trudów codziennego życia. Po takim odpoczynku jesteśmy zmotywowani do pracy, nauki i dzięki temu możemy być bardziej produktywni i uzyskiwać najlepsze efekty.

Paulina Kuropatwa